Pioniri su poraženi danas, u derbiju 14. kola Omladinske kvalitetne lige pionira FSRS, grupa „istok“ u Brčkom od domaće Lokomotive sa 4:1. Iako bi se po rezultatu reklo da smo poraženi ubjedljivo, situacija nije takva.

U ne baš sadržajnom prvom dijelu, „lokosi“ su iskoristili jednu našu grešku u odbrani i poveli sa 1:0. Sa ovim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku, naša ekipa se trgla i preuzima inicijativu, kreće opsada gola Lokomotive, propuštaju  šanse,  a onda u 46. minutu, srušen je Jakšić, pa je sudija utakmica pokazao na „bijelu tačku“. Siguran realizator bio je Đorđe Nikolić za 1:1.

Nastavili smo u istom ritmu, činilo se da drugi gol „visi u vazduhu“, ali pioniri Lokomotive uspijevaju da odlično izvedu jednu kontru i povedu 2:1. Potom smo pokušali da stignemo do izjednačenja, ali je to otvorilo šansu domaćoj ekipi da preko brzonogih napadača, što su oni iskoristili i u zadnjih pet minuta da postignu još dva pogotka, za konačnih 4:2.

Naša ekipa je sada na 4. mjestu sa osvojenih 27 bodova.

U sljedećem 15. kolu, dočekujemo pionire prvoligaša Podrinja iz Janje.